ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, metal talaşının santrifüj yoluyla yağdan ayrıştırılması, preslenerek briketlenmesi, ergitilmesi, mekanik, pompalama ya da emme yoluyla taşınması ve depolanması işlemleri için uygun boyuta indirger.

ÖZELLİKLERİ
  • Uygulamaya özel bıçak tasarımı
  • Aktif malzeme besleme sistemi
  • Bıçakları koruyan otomasyon sistemi
  • Özel alaşım malzemeden mamül bıçaklar
  • Uzun kullanım ömrü
  • Düşük motor gücü ve enerji tüketimi

ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcısı
Ürünler Hakkında

Takım tezgahı, iş parçası, kesici takım ve benzeri etkiler sonucunda ortaya çıkan talaşın, ileri safhalarda işlenmeye uygun olmayacak şekilde uzun ve / veya birbirine dolaşmış şekilde olması durumunda, talaşın ebadının küçültülmesi gerekmektedir. ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, metal talaşının santrifüj yoluyla yağdan ayrıştırılması, preslenerek briketlenmesi, ergitilmesi, mekanik, pompalama ya da emme yoluyla taşınması ve depolanması işlemleri için uygun boyuta indirger.

ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, CNC tezgahlarda özel alaşımlı malzemeden tek tek işlenen, uygulamaya özel geometriye sahip kesici bıçaklardan oluşur. Kesici bıçaklar, rotora takılma aşamasına gelmeden önce 4 farklı işlemden geçmekte, uygulamanın gerektirdiği sertliğe ve yüzey hassasiyetine ulaştarılmaktadır. ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, makasların çalışma prensibine benzer bir yöntemle talaşı keser, koparma ya da yırtmaya benzer bir işlem uygulamaz. Bunun temelindeki neden, metal talaşlarının sünebilen yapısıdır. Kesme işleminin gerçekleştirilmesi için ise birbirine karşı çalışan bıçak yüzeylerinin keskin ve aralarındaki mesafenin çok hassas ayarlanmış olması gerekmektedir. Kesici bıçaklara uygulanan her bir işlem keskinliğin ve hassasiyetin uzun çalışma süresi boyunca sağlanabilmesi içindir.

ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, ECOCUT-TECH Kırıcı Besleme Helezon Konveyörleriyle birlikte kullanılarak benzersiz performans sağlarlar. Besleme konveyörü talaşı kırıcıya doğru iter ve bu sayede kırıcının anlık olarak aşırı yüklenmesi sonucu tıkanmasının önüne geçilirken, aynı zamanda kırıcının boş kalması da engellenmiş olur. Besleme konveyörünün diğer bir işlevide, kırıcının kıramayacağı katı malzemelerle karşılaşması durumunda kırıcı ağızını boşaltarak, kırıcının kırılamayan malzemeyi dışarıya atmasını kolaylıştırmaktır. Her ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcısı, kendisini kırılamayacak malzemelere karşı koruyacak otomasyon sistemine sahiptir. Bu yolla kırıcının uzun yıllar hizmet vermesi sağlanır.

ECOCUT-TECH Metal Talaşı Kırıcıları, kullanım amaçları doğrultusunda farklı ebat ve bıçık geometrilerinde üretilmektedir. Kırıcılar, havalı taşıma gibi uygulamalarda doğrudan tezgah başında kullanılabilmelerinin yanında, talaşların santrifüje beslenmesinden önce ebatlarının küçültülmesi gibi uygulamalarda merkezi ünite olarakta kullanılabilmektedir.

Metal dışında kalan, ahşap, plastik gibi malzemelerin kırılması için geliştirdiğimiz ECOCUT-TECH Öğütücüler sayfasına ulaşmak için lütfen bağlantıyı takip ediniz.

Teknik Özellikler
  ECDS-850 ECDS-700 ECDS-500
Kesici Ağız (boy x en mm) 850 x 600 650 x 600 500 x 600
Şaft Sayısı 2 2 2
Şaft Çapı (mm) 90 90 90
Dönüş Hızı (d/d) 10 - 20 10 - 20 10 - 20
Bıçak Sayısı 29 22 17
Bıçak Çapı (mm) 250 250 250
Motor Gücü (kW) 18.5 11 7.5
Ağırlık 975 850 650
Uygulamalar
Metal Talaşı Kırıcısı Video 1 Metal Talaşı Kırıcısı Video 2 Metal Talaşı Kırıcısı Uygulaması Metal Talaşı Kırıcısı Uygulaması Metal Talaşı Kırıcısı Uygulaması Metal Talaşı Kırıcısı Uygulaması Metal Talaşı Kırıcısı Uygulaması